Home » News

Reaching School

Dear Parents,

During the present state of emergency, you might not be able to contact the school on our landline number. We suggest that you use the mobile number +77079263646 (whatsapp messages as well) Ms Alina, if you have to speak to the school administration urgently.

Thank you for your understanding!

Дорогие родители,

Во время нынешнего чрезвычайного положения возможно мы не всегда сможем ответить на ваши звонки на наш стационарный номер.

При необходимости можете позвонить на  мобильный номер +77079263646 Мисс Алина (также написать Whatsapp сообщение по этому номеру)

Спасибо за понимание и поддержку!

Құрметті ата-аналар!

Қазіргі төтенше жағдайға байланысты қалалық нөмірімізге түскен барлық қоңырауларға жауап бере алмауымыз мүмкін. Мектеп әкімшілігімен шұғыл хабарласуыңыз қажет болса, келесі нөмірге хабарласа аласыз – +77079263646 Алина ханым

(whatsapp арқылы да жаза аласыз)

Түсіністік танытқаныңызға рақмет!